Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifterna till oss.

Adress

Fotografiska
Stadsgårdshamnen 22
116 45 Stockholm

Tel 08 50 900 500
E-post info@fotografiska.eu

Leveransadress för gods Stadsgårdshamnen 26
Leveranstelefon 0761 11 27 02

Bolagsinformation
Fotografiska Stockholm AB
Organisationsnummer 556812-8176
Mosmsregistreringsnummer SE556812817601

Så hittar du till oss

Fotografiska Ledning

Per Broman, VD

Gästservice

Ida Ekdahl
Gabriela Cartagena Romero
Isabelle Lager

Info@fotografiska.se
Telefon: 08 50 900 500

Fotografiska Butiken

E-post kassa/butik: kassan@fotografiska.eu
E-post webshop: webshop@fotografiska.eu

Ida Arebark, Ansvarig Butik
Evelina Honyak, Inköpsansvarig
evelina.honyak@fotografiska.se

Fotografiska Visning

Telefon visning: 08 50 900 571
E-post visning: visning@fotografiska.eu

Fotografiska Art Partner

E-mail: artpartner@fotografiska.se

Fotografiska Akademin

Isabelle Lager, Ansvarig Akademin
Telefon: 08 509 005 64
E-post: academy@fotografiska.se

F Nation

Anna Hasselström, Head of Learning
Telefon: 08 50 900 521
E-post: hej@fnation.se

Utställningar

Pauline Benthede, Exhibition Manager (föräldraledig)
Johan Vikner, vik. Exhibition Manager
Jessica Jarl, (föräldraledig)
Lisa Hydén, Utställningskoordinator
Lennart Damgren, Bildproduktion
Henrik Mjöberg, Bildproduktion

Telefon: 08 50 900 500
E-Post: utstallning@fotografiska.eu

E-post utställningsförslag: stallaut@fotografiska.eu

Fotografiska Marknad & Kommunikation

Per Broman, Head of Culture
Karl Skoog, Marknadschef
Margita Ingwall, Kommunikationschef
Ana Gerlin Hernandez, Projektledare Fotografiska For Life
Elias Lividikos, Digital Redaktör
Linn Wiklund Wandrup, Redaktör

Telefon: 08 50 900 500
E-post pressfrågor: pr@fotografiska.eu
För frågor gällande annonsering maila fotografiska@scream.se eller ring Erik Lennmark på +46 (0)8 534 884 00

Fotografiska Partnerskap

Karin Jerneld, Partners och sponsorer
partners@fotografiska.se

Fotografiska Försäljning

Helena Rex, Försäljningsdirektör

Fotografiska Event & Konferens

Helena Rex, Försäljningsdirektör
Cathrine Andersson, Key Account Manager
Maria Brown, Key Account Manager
Stina Jarbeck, Key Account Manager
Zandra Berg, Eventkoordinator (förädraledig)
Dina Cepeda, Eventkoordinator
Åsa Lindholm, Eventkoordinator

Telefon 08 50 900 540
E-mail event@fotografiska.eu

Mat & Dryck

Telefon 08 50 900 530
Telefontid 10.00 – 12.00 och 13.00 – 22.00 måndag – fredag. 15.30 – 22.00 lördag.

E-post restaurang@fotografiska.eu

Ekonomi

Åsa Gefvert, Ansvarig Ekonomi
Jan Thylander, Ekonomi

Telefon 08 50 900 580
E-post fakturor invoice@fotografiska.se

Operations

Magnus Warberg, Operations Manager
magnus.warberg@fotografiska.se 
Michael Borg ,Fastighets ansvarig
michael.borg@fotografiska.se
Björn Klarström, Ansvarig rigg & teknik, event & konferens

bjorn.klarstrom@fotografiska.se
Sa-Ing Vallestad, Lokalvård

sa-ing@fotografiska.se

Rigg & Teknik

E-post rigg@fotografiska.eu
Telefon 076-111 10 16

Leveranstelefon 076-111 27 02

Musikfrågor

E-post musik@fotografiska.eu

Fotografiska ansvarar inte för inskickat material.